تعمیر پولی یا فولی گیربکس اتوماتیک CVT

   

  تعمیر پولی یا فولی گیربکس اتوماتیک CVT

   

  تعمیر پولی یا فولی گیربکس اتوماتیک CVT نیاز به مهارت بالایی دارد که گیربکس آپ با سالهای زیاد تجربه در زمینه تعمیر گیربکس های چینی به راحتی این امکان را برای شما فراهم کرده است. هنگامی که صاحب یک خودرو هستید، می خواهید احتمال بروز هر مشکلی را به حداقل برسانید. برای انجام این کار، باید درک خوبی از تمام قطعات خودروی خود، نحوه کار و اتصال آنها به یکدیگر داشته باشید. اگر یک ماشین اتوماتیک دارید، ممکن است گیربکس کمی با آنچه که به آن عادت کرده اید متفاوت باشد، بنابراین درک نحوه عملکرد آن و اجزای کلیدی آن، مانند پولی یا فولی، ضروری است.

  پولی یا فولی که به آن شفت هم میگویند بخش مهمی از گیربکس های CVT است که گیربکس بدون این قطعه، نمی تواند به درستی کار کند و حتما باید جهت تعمیر پولی یا فولی گیربکس اتوماتیک اقدام کنید.

  مطالب مفید : تعمیر گیربکس چینی  

   

  پولی یا فولی از چی ساخته شده است

  چه نوع موادی در شفت انتقال استفاده می شود؟ شفت های معمولی عموماً با استفاده از فولاد ملایم و با نورد گرم ساخته می شوند اما برای بارهای بزرگتر از فولادهای آلیاژی مانند نیکل یا فولادهای کروم وانادیوم به دلیل استحکام بالا استفاده می شود.

   

  پولی یا فولی ورودی

  این قطعه برای تغییر سرعت خودرو طراحی شده است تا تعویض دنده به خوبی انجام شود. هنگامی که تغییر دنده انجام می شود، شفت ورودی اولین قطعه ای است که با آن ارتباط گرفته میشود. همانطور که می دانید وظیفه گیربکس ادامه چرخش موتور به سمت محور خودرو است. فولی ابتدا دندانه ها را قبل از اینکه به دنده های دیگر در جعبه دنده هدایت شود می چرخاند. با استفاده از این قطعه، تعویض دنده آسان تر و قدرت خودرو پایدارتر می شود. پولی در جلوی محفظه گیربکس قرار دارد. شکل این قطعه یک میله بلند و دندانه دار است .

   

   

  اگر فولی ورودی بشکند چه اتفاقی می افتد؟

  شکستن فولی ورودی ممکن است باعث آسیب ثانویه به بلبرینگ های ورودی، سوراخ یاتاقان، چرخ دنده ها و کلاچ اصلی شود. توجه: این حالت خرابی می تواند منجر به آسیب به میل لنگ موتور یا یاتاقان رانش شود.

   

  علائم پولی ورودی خراب

  برای رانندگان مهم است که علائم خرابی پولی ورودی را تشخیص دهند.

  صداهای عجیب در حالت خلاص ، وقتی خودرو را در حالت خلاص قرار میدهید فقط باید صدای زمزمه موتور را بشنوید. ...

  صداهای مداوم از چرخ دنده ها

  لغزش ناگهانی دنده

   

  پولی یا فولی خروجی

  پولی یا فولی خروجی چرخ های محرک را به گیربکس اتوماتیک خودروی شما متصل می کند. شفت خروجی قطعه ای است که نیروی انتقال را به چرخ ها منتقل می کند.

  بسته به سرعتی که انتخاب می کنید و دنده ای که گیربکس اتوماتیک تنظیم می کند، پولی خروجی با سرعتی که شما تعیین می کنید می چرخد. در مقایسه با پولی ورودی، فولی خروجی معمولاً با سرعت کمتری می چرخد تا اطمینان حاصل شود که چرخ ها با سرعت قابل کنترل و ایمن به چرخش ادامه می دهند.

  البته وقتی به دنده بالاتری میرانید، سرعت افزایش می‌یابد و شفت خروجی تقریباً به سرعت محور ورودی می‌چرخد.

  در نتیجه، پولی خروجی به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا با سرعت کسری از گیربکس اتوماتیک حرکت کند تا خودرو ایمن و قابل کنترل باشد. جدایی از اتلاف اندک توان ناشی از راندمان گیربکس، قدرت پولی ورودی و خروجی تقریباً یکسان است.

   

  علائم خرابی پولی خروجی

  اگر متوجه لرزش و سر و صدای زیاد از خودرو خود شده اید، ممکن است شفت خروجی عامل آن باشد. در حالی که معمولا پولی خروجی طول عمر بالایی دارد آما، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی  برای آن پیش بیاید. اگر فولی خروجی به خوبی کار نکندباعث میشود شفت در حال تکان خوردن باشد که به این معناست که قادر به انتقال موثر نیرو نیست.

   

  هزینه تعمیر فولی گیربکس اتوماتیک CVT

  متاسفانه یکی از ایراد های بزرگی که خودرو های چینی در کشور ما دارند نبود قطعات و یا گرون بودن بیش از حد قطعات چه گیربکسی و چه هر قطعه دیگر است. ما در گیربکس آپ تمام تلاش خودمان را میکنیم تا گیربکس خودرو شما را با حداقل هزینه تعمیر و همانند روز اول تحویل شما بدهیم. پولی یا فولی گیربکس از آن دسته از قطعات است که گیربکس آپ در بیشتر مواقع قادر به تعمیر آن میباشد اما گاهی آسیب چنان جدی است که باید قطعه تعویض شود. هزینه تعمیر این فولی گیربکس زیاد نیست و با حداقل هزینه میتوانید آن را درست کنید . جهت دریافت دقیق هزینه تعمیر فولی گیربکس اتوماتیک لطفا با شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل فرمایید . 

   

   

   

   

   

   

   

   

  مطالب مفید