تعمیر گیربکس اتوماتیک 206

  تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206

   

  تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206 از شایع ترین تعمیرات گیربکس اتوماتیک است.گیربکس این مدل خودرو AL4 میباشد که در مجموع از نوع خوب گیربکس اتوماتیک میباشد و تعمیرات آن خیلی سخت نیست. مجموعه گیربکس آپ در خدمت شما دارندگان 206 میباشد تا گیربکس خودرو شما را با قطعات اصلی و نو در کمترین زمان و بهترین کیفیت تعمیر و تحویل دهد.

   

  تاریخچه پژو 206

  پژو 206 یک خودروی سوپرمینی  است که از ماه می در سال 1998 توسط خودروساز فرانسوی تولید شد.

  به طور رسمی در سپتامبر 1998 مدل هاچ بک آن راه اندازی شد ، و به دنبال آن  در سپتامبر 2000 یک کوپه کابریولت (206 CC) ، در سپتامبر 2001  یک استیشن واگن (206 SW) ،و در سپتامبر 2005 یک نسخه سدان (206 SD).

  در نوامبر 2006 ، سرمایه گذاری مشترک چینی Dongfeng Peugeot-Citroën نسخه مشتق شده پژو 206 را به نام سیتروئن C2 راه اندازی کرد ، که از لحاظ فنی با مدل بازار اروپا ارتباط ندارد.

  نسخه فیس لیفت شده آن در ابتدا در آمریکای جنوبی در سال 2008 ، و  سپس در چین ،  در سبک های  هاچ بک ، سدان و استیشن به بازار عرضه شد ، که معروف به 207است . این نسخه متعاقباً در سال 2009 در اروپا راه اندازی شد ،و فقط در قالب هاچ بک و با عنوان 206+ به بازار عرضه گردید.

  206 تا سال 2010 در اکثر بازارهای جهان تولید خود را به پایان رسانده  ، اما در اروپا با نام 206+ با سبکی که جلو و عقب آن به پژو 207 شباهت داشت ، تا سال 2013 در دسترس بود . در آمریکای جنوبی این خودرو تا ژانویه 2017  تحت پلاک 207  همچنان عرضه می شد . بعلاوه در چین ، هم با پلاک 207 و هم به عنوان سیتروئن .

  206 با 8358،217 اتومبیل فروخته شده در سال 2012 پرفروش ترین مدل پژو در همه زمان ها است. تا سال 2016 ، پژو 206 در مقایسه با سایر مدل های جدید از مارک های دیگر ، در بین 10 خودرو برتر فروش ماشین های دست دوم در انگلیس قرار داشت.

   

  تاریخچه پژو 206 در ایران

  پژو ۲۰۶ برای نخستین بار در سال ۱۳۸۰ به بازار ایران عرضه شد. ۲۰۶ آن موقع به همراه پژو پارس و سیتروئن زانتیا خودروهای روی بورس بازار ایران بودند و قیمتش در آن زمان متوسط روبه بالا بود. کیفیت مونتاژ ایران خودرو با شرکت اصلی پژو در فرانسه تفاوت زیادی دارد.

  ۲۰۶ فرانسوی از سال ۱۳۸۰ که عرضه شد تاکنون در شش تیپ مختلف تولید شده‌است که در حال حاضر تنها دو تیپ از آنها به صورت صفر کیلومتر ارائه می‌گردد.

  با آغاز سال ۱۳۹۱ هجری شمسی و تشدید تحریم‌های ایران و هم‌زمان شدن این موضوع با مسئله همکاری مشترک جنرال موتورز آمریکا و پژو،در اواخر تابستان همین سال، همکاری پژو و ایران خودرو به‌طور کامل و برای همیشه قطع شد. پس از اینکه تولید پژو ۲۰۶ متوقف شد، ایران خودرو برای کاهش ضرر ناشی از توقف ناگهانی تولید این خودرو و همچنین پاسخ به عطش بازار، دست به تولید پژو ۲۰۶ ایرانی، بدون نظارت و اجازه و لیسانس پژوی فرانسه زد.

   

  مشکلات گیربکس اتوماتیک پژو 206

   

  تقه زدن هنگام تعویض دنده از یک به دو که با مراجعه به تعمیرگاه میتوانید این ایراد را رفع کنید. در بیشتر مواقع نیاز به باز کردن کامل گیربکس نبوده و خیلی راحت میتوان این مشکل را حل کرد.

  قرار گرفتن گیربکس در حالت اضطرار . هنگامی که خودرو تقه شدید میزند و چراغ اسپرت و برف روشن میشود ممکن ار خودرو به دنده 3 رفته و در این دنده باقی بماند.

  خرابی شیر برقی ها که در سیستم فشار روغن اختلال به وجود می آورند.

  کیپ شدن صافی گیربکس

  خرابی پمپ روغن که باعث سوختن صفحع کلاچ ها میشود.

  ضعیف شدن حرکت خودرو در سربالایی و حتی سطوح صاف . این ایراد معمولا در اثر خرابی کانورتر رخ میدهد.

  گاز هرز خوردن گیربکس در حالت D

  دنده عوض نکردن گیربکس با افزایش سرعت و ماندن در دنده یک.

  از تنظیم خارج شدن سلکتور که امکان دارد در اثر کثیفی پین ها این اتفاق رخ دهد.

   

  کلام آخر

  تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 خود را با خیال راحت به ما بسپارید چرا که تخصص ما تعمیرات گیربکس اتوماتیک است و این کار را به راحتی آب خوردن انجام میدهیم.

  مطالب مفید