امتیاز کاربران

  ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
   

   

   

  تعمیر گیربکس اتوماتیک CVT

   

   

  تعمیر گیربکس CVT سی وی تی

   

  تعمیر گیربکس CVT سی وی تی تخصص ماست. ما در گیربکس آپ گیربکس CVT  خودرو شما را همانند آب خوردن با کمتریم قیمت در کل غرب تهران تعمیر میکنیم. گیربکس های CVT سی وی تی خصوصا گیربکس های خودروهای چینی از حساسیت بالایی برخوردار بوده و سپردن آن ها به دست افرادی که با آنها آشناییت کافی ندارند باعث میشود هزینه تعمیرات شما  چندین برابر شود.

  در ابتدا به این سوال بپردازیم که گیربکس CVT چگونه کار میکند ؟ گیربکس CVT مخفف عبارت Continuously Variable Transmission  به معنای ( انتقال متغیر مداوم ) میباشد،  که نوعی گیربکس تک سرعته اتوماتیک است. گیربکس CVT در اتومبیل های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است ، اما معمولاً آن را در یک ماشین کوچک نصب می کنند. اندازه جمع و جور و سادگی ساخت آن به معنای مقرون به صرفه بودن استفاده از آن در اتومبیل کوچک نسبت به گیربکس اتوماتیک معمولی است. سازندگانی که در حال حاضر از اتومبیل های خود از CVT استفاده می کنند شامل تویوتا ، نیسان و هوندا ام وی ام ، جیلی ، چری ، آریزو و... هستند ،همچنین خودروی مولتی ترونیک آئودی نوعی گیربکس CVT است.

  از بسیاری جهات گیربکس CVT مشابه اتوماتیک معمولی است. برای افراد مبتدی ، در خودرو با گیربکس CVT پدال کلاچ وجود ندارد . همچنین اگر خودرویی با گیربکس CVT عرضه شود ، معمولا قیمت آن نسیت به دیگر گیربکس های اتوماتیک کمتر است.

   

  نحوه عملکرد گیربکس CVT 

  برای چندین دهه ، داشتن سه یا چهار دنده برای سیستم های انتقال وسیله نقلیه کافی تلقی می شد. اولین وسایل نقلیه اتوماتیک دارای سطح دو سرعته بودند. در حال حاضر ، داشتن هشت ، نه یا حتی ده دنده به امری عادی تبدیل شده است. به طور کلی ، هرچه تعداد دنده های یک وسیله نقلیه بیشتر باشد ، می تواند سرعت موتور را در شرایط مختلف رانندگی بهتر بهینه کند.

  CVT ها کاملاً متفاوت از اتوماتیک استاندارد هستند و تفاوت اصلی آنها این است که آنها دنده هایی ندارند که مراحل بین سرعت کم و سرعت بالا را ارائه دهند.

  گیربکس CVT دارای آرایش نسبتاً ساده ای از دو قرقره مخروطی شکل است که با کمربندی محرک V شکل بهم متصل شدند. یک قرقره به موتور و دیگری به چرخ ها متصل هستند. با فشار دادن پدال گاز ، موتور دور می زند و مخروط با توجه به میزان توان خواسته شده حرکت می کند. مخروط دیگر بر این اساس تنظیم می شود تا تسمه محرک همان فشار را حفظ کند و این همان چیزی است که نحوه شتاب گیری ماشین را تعیین می کند.

  دو مخروط به طور مستقل حرکت می کنند ،  بدان معناست که هیچ نسبت دنده مشخصی وجود در واقع CVT یک واحد تک سرعته با نسبت دنده بی نهایت در دسترس است. این امر همچنین توضیح می دهد که چرا اتومبیل های مجهز به CVT دارای یک شخصیت شناخته شده دور بالا هستند ، زیرا دور موتور مربوط به سرعت چرخ نیست.

  ماشین های اولیه مجهز به CVT ، مانند اتومبیل های ساخته شده توسط شرکت هلندی DAF ، با افزایش دور موتور ، صدای قر داشتند ، امروزه جدیدترین اتومبیل های مجهز به CVT از ضد صدا بودن برای اطمینان از بهبود تولید برخوردار هستند.

  فناوری به گونه ای پیشرفت کرده است که امروزه گیربکس CVT چه از نظر لذت رانندگی و چه کارایی گزینه بهتری نسبت به گذشته است. نیسان گیربکس CVT به نام Xtronic تولید کرده است که در انتقال نیرو از مراحل مختلفی بهره می برد تا باجابجایی در چرخ دنده ها احساس یک گیربکس معمولی را داشته باشید. در جای دیگر تویوتا، Hybrid Synergy Drive  (HSD) که در مدل های هیبریدی مانند Prius و Lexus IS 300h استفاده می شود ، از فرم گیربکس CVT به عنوان بخشی از سیستم هیبریدی استفاده می کند.

  گیربکس CVT قطعات متحرک زیادی ندارد . همچنین عمدتا در جزو گیربکس های کم مصرف مورد استفاده قرار می گیرد .تا زمانی که از مایعات مناسب برای روغن کاری گیربکس استفاده شود ، و شما به یک برنامه نگهداری منظم پایبند باشید ، در این جعبه دنده مشکلی پیش نخواهد آمد. تنها مسئله واقعی که ممکن است داشته باشید این است که تسمه محرک بین دو قرقره می تواند فرسوده شود.

   

  مزایا گیربکس CVT

   

  عملکرد گاز:

  برخلاف گیربکس اتوماتیک معمولی ، CVT می تواند نسبت دنده را به طور نامحدود تغییر دهد تا موتور در حداکثر بازده کار کند. به طور کلی ، هرچه دنده های بیشتری در یک گیربکس اتوماتیک معمولی ارائه شود ، قدرت موتور بهتر تقویت می شود. حتی ابتکاری ترین گیربکس های سنتی با 10 دنده در حال تکامل هستند ، ولی گیربکس CVT دارای ترکیبات بی حد و حصر است که منجر به بهتر گازخوردن خودرو می شود.

   وزن کمتر:

  اگرچه این یک بدیهی نیست ، اما معمولاً گیربکس CVT سبک تر و کوچکتر از یک گیربکس معمولی است. CVT ها فضای کمتری اشغال می کنند و همچنین وزن کمتری نسبت به نمونه های استاندارد خود دارند.

   پیکربندی آسان تر ، تولید ارزان تر:

  اتوماتیک استاندارد بسیار پیچیده است و همچنین می از اجزای متحرک زیادی تشکیل شده است. CVT مونتاژ آن راحت تر ، سریعتر است و هزینه کمتری برای تولید دارد.

   قابلیت رانندگی نرم:

  با توجه به اینکه CVT به یک تنظیم ثابت ملزم نیست ، توانایی سازگاری با خواسته های رانندگی در شرایط جاده را دارد. در CVT هیچ شکار دنده ای وجود ندارد و امکان رانندگی نرم را فراهم میکند.

   

  معایب گیربکس CVT

   

  برای قدرت ساخته نشده است:

  CVT بیشتر برای بهینه سازی بهره وری سوخت ساخته می شود ، از این رو در عملکرد قدرت پایین تر از دیگر گیربکس ها قرار دارد.

  هزینه تعمیرات گران :

  گیربکس CVT  تقریباً به اندازه گیربکس اتوماتیک استاندارد دوام نخواهند داشت و تعجب آور نیست اگر بیش از 100 کیلومتر یا کمتر کار کنند از این رو هزینه نگهداری و تعمیرات در این نوع گیربکس زیاد است.

  نیاز به نگهداری بیشتر:

  مدت زمان تعویض روغن درگیربکس  CVT خیلی کمتر از گیربکس اتوماتیک معمولی میباشد .

  عدم وجود تعمیرگاه مناسب:

  متاسفانه تعداد تعمیرگاه های مجازی که اشراف کافی به تعمیرات گیربکس CVT  داشته باشند بسیار کم است و بسیاری از تکنسین ها به دلیل تجربه نا کافی با تعویض قطعات باعث چندین برابر شدن هزینه تعمیرات میشوند .

   

  هزینه تعمیر گیربکس CVT سی وی تی

  ما در گیربکس آپ با چندین دهه تجربه در تعمیر گیربکس اتوماتیک و تخصص در گیربکس های CVT در خدمت شما عزیزان هستیم تا با حداقل هزینه خودرو شما رو مثل روز اول تحویل دهیم. جهت برآورد هزینه لطفا با شماره درج شده در سایت تماس  حاصل فرمایید.

  مطالب مفید