امتیاز کاربران

  ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
   

   

   

  تعمیر گیربکس اتوماتیک ال 90

   

  تعمیر گیربکس اتوماتیک ال 90 - تندر 90 

   

  تعمیر گیربکس اتوماتیک ال 90 و یا تندر 90 در تعمیرگاه گیربکس آپ به صورت کاملا تخصصی و با 12 ماه گارانتی صورت میگیرد.تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک آپ در غرب تهران جزو بهترین ها در تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک بوده و شما میتوانید تعمیر گیربکس اتوماتیک ال نود خود را با کمترین هزینه و زمان تحویل انجام دهید. گیربکس خودروی ال 90 از نوع AL4 است که با کد CT٢ شناخته می‌شود، توانایی تحمل گشتاوری تا ٢٤٠ نیوتن متر را دارد. حتی رنو ورژنی از همین گیربکس را بر روی مدل نیمه لوکس مگان نصب کرده، اما نکته جالب این است که گیربکس مورد استفاده در تندر ٩٠ اتوماتیک به دلیل اصلاحاتی که در تورک کانورتورش صورت گرفته است، دنده‌ها را  نسبت به مگان با فشار کمتری تعویض می‌کند و دوام آن نیز افزایش یافته است.

   

  تاریخچه تندر 90 – ال نود در ایران

  ال۹۰ یا تندر۹۰ که نام اصلی آن به رومانیایی داچیا لوگان است در ایران توسط شرکت رنو پارس که از شراکت شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو تشکیل شده است، تولید می‌شود.ساندرو که مدل هاچ بک داچیا لوگان است نیز توسط همین شرکت تولید میشود. تندر ۹۰ در واقع نامی است که طرف ایرانی در قرارداد با رنو بر روی رنو لوگان گذاشته‌ است اما عموم مردم به دلیل تکرار زیاد عبارت L90 که در واقع کد اتاق مدل سدان خانواده X90 است در اخبار و حواشی مربوط به این خودرو، همین نام را برای لوگان در گفتارهای روزمره به کار می‌برند.

  مدل‌های عرضه شده در کشور ایران شامل نسل اول لوگان سدان، نسل اول ساندرو ساده و استپ وی و داچیا داستر یا رنو داستر به عنوان مدل کراس اور است. همچنین لوگان MPV نسل اول نیز مدت کوتاهی به صورت وارداتی تحت عنوان تندر۹۰ استیشن عرضه شد. نسل دوم داچیا لوگان نیز در کشورمان با نام رنو سیمبل به صورت وارداتی عرضه می‌گردد.

  در تست ۱۲۰کیلومتری این خودرو و روشن شدن معایب و مزایای تندر ۹۰ این نتیجه گرفته شد که این خودرو می‌توانست جایگزین مناسبی برای پیکان و پراید باشد.

   

  تاریخچه داچیا لوگان

  اتومبیل داچیا یک تولید کننده اتومبیل رومانیایی است که نام خود را از منطقه تاریخی رومانی امروز گرفته است. این شرکت در سال 1966 تاسیس شد. در سال 1999 ، پس از 33 سال ، دولت رومانی داچیا را به تولیدكننده اتومبیل فرانسوی رنو فروخت. این شرکت بزرگترین شرکت رومانی از نظر درآمد و بزرگترین صادر کننده است که 8 درصد از کل صادرات این کشور را در سال 2018 تشکیل می دهد. در سال 2019 ، این شرکت 736654 وسیله نقلیه مسافری و تجاری فروخت.

  از ژانویه 2021 به بعد ، شرکت داچیا بخشی از واحد تجاری رنو در داچیا-لادا شد.

  داچیا لوگان یک ماشین خانوادگی کوچک است که از اواسط سال 2004 توسط شرکت خودروسازی فرانسوی رنو و شرکت تابعه رومانی آن داچیا تولید می شود. در حال حاضر  این برند در نسل سوم خود است و به صورت سدان ، استیشن یا پیکاپ  در حال تولید میباشد. کارخانه اتومبیل سازی داچیا در کشورهای میوونی ، رومانی و کارخانه های رنو (یا شرکای آن) در مراکش ، برزیل ، آرژانتین ، ترکیه ، روسیه ، کلمبیا ، ایران و هند در حال فعالیت هستند.

  از زمان راه اندازی ، تخمین زده می شود که داچیا لوگان بیش از 4 میلیون فروش در سراسر جهان داشته است.نسل اول این اتومبیل از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ تولید شد. نسل دوم از اوایل سال ۲۰۱۳ آغاز به تولید نمود. خانواده لوگان (X90) یکی از معدود خانواده خودروهای ارزان قیمت در سطح جهان است.

   

  مشکلات گیربکس اتوماتیک ال 90 

   

  • قفل کردن ناگهانی دنده در حین حرکت .
  • تقه زدن یا لگد زدن هنگامی که گیربکس میخواهد دنده را زیاد یا کم کند.
  • روشن شدن چراغ چک گیربکس یا چشمک زدن آن.
  • اشتباه نمایش دادن دنده ها در صفحه نمایشگر.
  • هنگام گاز دادن صدای نا به هنجار و نا متعارف شنیده میشود.

   

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ال 90 و یا تندر نود

  هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک ال 90 با توجه به این که کلیه قطعات آن در کشور موجود است و مشکل کمیابی قطعات وجود ندارد زیاد نمیباشد. گیربکس آپ سعی بر این دارد که قطعات را بیشتر از این که تعویض کند  با 12 ماه گارانتی تعمیر کند تا هزینه تعمیرات خودرو شما عزیزان حداقل شود و با توجه به شرایط اقتصادی موجود همه دوستان بتوانند از کیفیت خوب بهره مند شوند. لطفا جهت برآورد هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک ال 90 خود با شماره های موجود در صفحه تماس حاصل فرمایید.

   

   

   

  مطالب مفید