درباره ی تعمیرگاه گیربک اتوماتیک

تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک

 

تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک

 

تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک ، آیا این کار امکان پذیر است ؟به زبان ساده ، بله امکان پذیر است. برای تغییر از جعبه دنده دستی به اتوماتیک هزینه ی زیادی خواهید داشت ، اما مهم تر از هزینه آن باید بررسی کرد که آیا ارزش دارد و آیا مزایا آن از معایبش پیشی میگیرد.

رانندگی با خودروهای اتوماتیک قطعا راحت‌تر از خودرو‌های دنده‌ای است اما ماشین بازان حرفه‌ای و ماهر همیشه در مقایسه اتوماتیک و دستی ، دستی را انتخاب کرده و هیچ وقت لذت رانندگی با خودرو دنده‌ای را با سیستم‌های اتوماتیک عوض نمی‌‌کنند. امروزه خودرو های اتوماتیک محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده اند. راحتی در رانندگی با خودروهای اتومات ، خستگی از کلاچ گرفتن و ... باعث شده به فکر تبدیل گیربکس خود به اتوماتیک شوند . اما آیا می‌توان خودرو‌هایی که گیربکس دنده‌ای دارند را به اتوماتیک تبدیل کرد؟ در ادامه قصد داریم که مزایا و معایب این کار را بررسی کنیم.

 

مطالب مفید : تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

گیربکس دستی کدام خودروها را میتوان به اتوماتیک تبدیل کرد

گیربکس هر خودرویی را نمی توان به اتوماتیک تبدیل کرد حتی اگر مدل اتوماتیک آن در بازار موجود باشد. گاهی نیز این امکان وجود دارد اما هزینه تبدیل آنقدر زیاد میشود که صرف به این است که مدل اتوماتیک آن خریداری شود.

معمولا این عمل بیشتر در خودروهای پرشیا، پژو 405 ،سمند و زانتیا صورت میگیرد.

 

برای تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک از چه گیربکس استفاده میشود

بسیاری فکر میکنند تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک به این معناست که همان گیربکس اتوماتیک کارخانه بر روی نسخه دستی آن قرار میگیرد ، یعنی شما آن گیربکس اتوماتیک کارخانه را به صورت دستی روی خودرو قرار می دهید. اما اصلا به این صورت نیست . برای تبدیل از گیربکس های zf ماشین های 405 و سمند و پرشیا که بسیار قدیمی هستند و تقریبا قدمت آن ها برای ۲۰ سال پیش است استفاده میکنن این گیربکس ها استوک بوده و نه ساعت دارند و نه شیر برقی .

 

معایب تبدیل گیربکس دنده ای به اتوماتیک

کاهش شتاب خودرو

تعویض دنده با تاخیر

هزینه بالا نگهداری خودرو

افزایش استهلاک خودرو

هرینه بالا تبدیل خودرو

وجود صداهای غیرعادی موتور

گرم شدن بیش از حد موتور در فصل گرما

 

مزایا گیربکس اتوماتیک

 

رانندگی راحت تر

قطعا رانندگی در جاده با یک وسیله نقلیه اتوماتیک آسانتر ست. در مقایسه با گیربکس دستی ، میزان تلاش برای رانندگی روان خودروی اتوماتیک بسیار کمتر خواهد بود. دردسر های گرقتن کلاچ خصوصا در ترافیک های شهری دیگر وجود ندارد و با آسودگی بیشتری میتوان رانندگی کرد.

 

تمرکز بیشتر در هنگام رانندگی

رانندگی با خودرو اتوماتیک باعث میشود راننده تمرکز بیشتری داشته باشد  چرا که تعویض دنده نیاز به دقت و زمان دارد و برای این کار ممکن است برای لحظه‌ای چشم از جاده بردارید که خطراتی را به همراه خواهد داشت تعویض دنده‌ها انرژی زیادی را از رانندگان خواهد گرفت. پس مسلما در این صورت و استفاده از گیربکس اتومات تمرکز در رانندگی افزایش یافته و رانندگان با آرامش خاطر بیشتری به رانندگی می پردازند.

 

آموزش رانندگی راحت تر

حدودا نیمی از سختی آموزش رانندگی برای تازه کاران گرفتم کلاچ و تعویض دنده ست. رانندگی با خودرو اتوماتیک این مشکل بزرگ را حل کرده. دیگر دغدغه ی گرفتن کلاچ و نیم کلاچ و هماهنگی آن با ترمز و گاز را نخواهند داشت و با تمرکز بالاتری میتوانند رانندگی کنند.

 

هزینه تبدیل گیربکس دنده ای به اتوماتیک

با توجه با اینکه قیمت خودرو روز به روز در حال افزایش است و خرید خودرو اتوماتیک همانند رویا شده است بازار تبدیل گیربکس در سال‌های اخیر رونق بسیاری داشته است. صرف نظر از مزایا و معایب آن تبدیل آن اگر توسط متخصص و با استفاده از قطعات با کیفیت انجام نشود به خودرو آسیب وارد می‌کند. در مراکزی که خدمات اتومبیل ارائه می‌دهند به وفور تبلیغات تبدیل گیربکس دیده می‌شود و هزینه آن برای انواع خودرو‌ها متفاوت است. ولی معمولا هزینه تبدیل گیربکس دنده ای به اتوماتیک معمولا از پانزده میلیون تومان شروع میشود.

 

آیا گیربکس دنده ای خودرو خود را اتوماتیک بکنیم

ما به عنوان یک متخصص در زمینه گیربکس اتوماتیک با صراحت میگیم خیر . چرا که شاید در ابتدا این عمل خوب باشد ولی بعد از یه مدت مشکلات خودشون رو نشون میدن و شما هرچقدر هم که خودروتون رو در تعمیرگاه معتبری اتوماتیک کرده باشید باز هم این مشکلات به وجود میاد. تعویض نکردن دنده ، گاز هرز خوردن ، داغ کردن ، حرکت نکردن ، تقه زدن همه مشکلاتی هستند که بعد از مدتی باید با آن سروکله بزنید. با کمی پرس و جو متوجه میشید که این ایرادات کاملا طبیعیه که به وجود بیاد چرا که سیم کشی ، کامپیوتر گیربکس ، دسته دنده ، چرخ دنده و ... تعویض شده است پس قطعا بعد از مدتی مشکلات خودشون رو نشون میدند.

 

آیا برای تبدیل گیربکس اتوماتیک نیاز به تغییر سند خودرو و یا کسب موجوز از راهنمایی رانندگی است

برای تبدیل گیربکس به اتوماتیک نیاز به هیچ‌گونه اعمال تغییر در سند خودرو نیست و به همین دلیل نیاز به کسب موجوز از راهنمایی رانندگی و یا هیچ نهاد دیگری نیست. اساسا کار تبدیل گیربکس یک کار آزاد و اختیاری است. برای خرید و فروش هم به راحتی می‌توانید نسبت به خرید و فروش خودروهایی که گیربکس دنده‌ای را به اتومات تبدیل کرده‌اند، اقدام کنید و قیمت آن به راحتی در بازار قابل کارشناسی است.

 

 

عیب یابی خودرو با بو کردن

 

عیب یابی خودرو با بو کردن

 

عیب یابی خودرو با بو کردن یکی از ترفندهایی است که باید حتما بلد باشیم. بوی اتومبیل که منشا مشخصی ندارد اغلب به معنی دردسر است و هرگز نباید از آن چشم پوشی کرد. خیلی اوقات ، این بوی عجیب از موتور می آید. برخی  موارد می توانید به تنهایی عیب یابی کنید اما مواردی وجود دارد که نیاز به بررسی فوری یک متخصص دارید. در اینجا لیستی از رایحه های رایج خودرو که از موتور می آید با راهنمایی در مورد اقداماتی که برای رفع مشکل باید انجام دهید به شما ارائه شده است.

 

مطالب مفید : تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

بوی تخم مرغ گندیده/ بویی مانند گوگرد

 اگر ماشین شما بویی همانند تخم مرغ گندیده میدهد ، احتمال عدم تعادل در نسبت سوخت و هوا در موتور وجود دارد. وقتی خودرو دچار مشکل تزریق سوخت ست ، سوخت سوخته نشده شده می تواند مبدل کاتالیزوری را درگیر کند و اگزوز مسدود شود تا ماشین شما کار نکند.

 

 اقدامات لازم: این مسئله به تنهایی قابل حل نیست. هنگامی که این اتفاق می افتد ، باید بلافاصله یک مکانیک ماشین را بررسی کند. اگر بتوانید موضوع را زود تشخیص دهید ، ممکن است بتوانید مبدل کاتالیزور را نجات دهید.

 

بوی کپک

A / C با بیرون کشیدن رطوبت از هوا کار می کند. آبی که بیرون کشیده می شود داخل جعبه ای در پشت داشبورد قرار می گیرد که دارای زهکش است. بعضی اوقات ، کاغذها یا برگها می توانند داخل آن جعبه شده و کانال را مسدود کنند. وقتی این اتفاق می افتد ، آب راکد می شود و کپک می زند.

 

اقدامات لازم: اگر ماشین شما بوی کپک یا کپک زدگی می دهد ، فوراً از آن خارج شوید. برای جلوگیری از جمع شدن رطوبت ، حتی اگر نیازی به خنک شدن ندارید حتماً ماهانه سیستم تهویه هوا را برای چند دقیقه روشن کنید. انجام این کار همچنین به روغن کاری مهر و موم روغن و یاتاقان در کمپرسور کمک می کند که باعث ماندگاری بیشتر آن می شود.

اما اگر بعد از برطرف شدن سیستم تهویه هوا ، ماشین هنوز بوی کپک زدگی دارد ، مشکل می تواند ناشی از مسئله دیگری باشد. یکی از دلایل عمده آن موکت مرطوب است. کف می تواند در اثر بارندگی یا هر دلیل دیگه ای مرطوب شده باشه . یکی از راه های رفع این مشکل این است که کف خودرو  را با بخار تمیز کنید.

 

بوی رایحه شیرین و میوه ای

بوی شربت افرا که از موتور شما می آید به احتمال زیاد به این دلیل است که یک خنک کننده از سیستم خنک کننده خارج شده است. این نشان می دهد که شما نشتی دارید که می تواند منجر به یک مشکل بزرگتر مانند گرم شدن بیش از حد اتومبیل شما شود.

 

 اقدامات لازم: شما باید بررسی کنید که آیا کولر شما ترک خورده یا خیر. ترک ممکن است کوچک باشد اما می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته و هزینه های ترمیم را به همراه داشته باشد. شما باید خودرو خود را به نزدیکترین مرکز تعمیرات ببرید زیرا رانندگی با خودرویی که  نشت مایع خنک کننده دارد می تواند به موتور آسیب برساند.

 

بوی روغن سوخته

اگر ماشین شما بوی روغن سوزی می دهد ، پس احتمالاً نشت روغن دارید. این شرایط خطرناک است. در صورت برخورد به اگزوز می تواند باعث آتش سوزی شود. اگر مدتی بعد از تعویض روغن شروع به بو دادن کرد ، ممکن است یک پلاگین تخلیه شل شده یا یک فیلتر متصل نامناسب دلیل نشت باشد. همچنین ممکن است درپوش روغن به درستی یا به اندازه کافی محکم پیچ نشده باشد. همچنین ، نشت روغن از یک مهر و موم یا واشر بد می تواند منجر به مواردی مانند چکیدن روغن روی مهر و موم میل لنگ یا تسمه تایم شود. این موارد قابل چشم پوشی نیستند زیرا می توانند به موتور شما آسیب جدی برسانند.

 

 دوره اقدام: وقتی این اتفاق می افتد ، باید موتور را متوقف کنید زیر آن را چک کنید. قطره روغن را بررسی کنید. ممکن است روغن شما تمام شده یا موتور بیش از حد گرم شده باشد. اگر این دو مورد نیست ، در اطراف موتور نشت روغن روی منیفولد اگزوز یا بلوک موتور را بررسی کنید. اگر اینگونه نبود ، روغن گیربکس خود را بررسی کنید. کمبود روغن گیربکسباعث میشود چرخ دنده ها به اندازه کافی روغن کاری نشوند در نتیجه بسیار داغ می شوند. در صورت نشت روغن به رانندگی ادامه ندهید زیرا ممکن است مشکلات بزرگتری ایجاد کند. در صورت نشت روغن ، باید فوراً آن را برطرف کنید.

 

بوی فرش سوخته

 هنگام پایین آمدن از یک تپه شیب دار ترمزکردن طولانی مدت باعث رایحه  فرش سوخته میشود که به دلیل آن است که لنت های ترمز یا روتورهای شما بیش از حد گرم شده. این شرایط می تواند منجر به سایش زودرس ترمز یا در موارد جدی تر ، خرابی ترمز شود. این بو همچنین می تواند نشانه نازک بودن لنت های ترمز شما باشد یا همچنین می تواند در اثر کشیدن یا چسباندن کولیس های ترمز ایجاد شود. اگر بوی آن از بین نرود و شما به گونه ای رانندگی نکرده اید که به ترمزها فشار وارد کند ، بهتر است فوراً ترمزهای خود را چک کنید. بخاطر داشته باشید که به محض تعویض لنت های ترمز ، طبیعی است که تا مدتی عطر و بوی بد بدهند.

 

بوی دود و اگزوز

 نشتی اگزوز که به داخل ماشین راه پیدا می کند می تواند به سرعت مقدار مونوکسیدکربن را به سطح خطرناک برساند.

 اقدامات لازم: وقتی این اتفاق افتاد ، بلافاصله پنجره های خودرو را به پایین آورده و در اسرع وقت وسیله نقلیه خود را به یک مرکز تعمیرات ببرید.

 

بوی لاستیک سوخته

 این بو ممکن است به دلیل کشیده شدن شلنگ خنک کننده یا فرمان برقی روی تسمه باشد که شروع به ذوب شدن می کند. همچنین می تواند مشکل کلاچ باشد. هر زمان که دنده را عوض می کنید بوی لاستیک سوخته ایجاد می شود . برای جلوگیری از این اتفاق باید از کلاچ به درستی استفاده کنید.

 

اقدامات لازم: بگذارید ماشین شما ابتدا خنک شود. کاپوت را باز کنید و کمربندها و شلنگ های خود را بررسی کنید. قبل از ذوب شدن شیلنگ را نجات دهید. باید کمربند معیوب را تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که کمربند خود را هر 6 ماه چک کنید. اگر بو از بین نرفت ، ماشین خود را به تعمیرگاه ببرید. اگر مشکل از کلاچ است ، باید کلاچ فرسوده را تعویض کنید.

 

بوی پلاستیک سوخته

 اتصال کوتاه در سیم کشی ممکن است باعث این بو باشد. وقتی عایق پلاستیکی سیم ها حیوانی که فرسوده شده باشد، سیم هایی که در معرض آن قرار گرفته اند می توانند به هم بپیچند و باعث اتصال کوتاه شوند. این می تواند منجر به آتش سوزی شود. گاهی بو می تواند فقط به دلیل کیسه پلاستیکی ایجاد شود که روی اگزوز قرار گرفته و در اثر گرما ذوب شده است.

اگر موارد ذکر شده در بالا دلیل این امر نباشد ، می تواند بخاری شما باشد. اگر بخاری شما شروع به بوییدن می کند که چیزی در حال سوختن است ، ممکن است تجمع گرد و غبار در سیستم وجود داشته باشد ، خصوصاً اگر مدت زیادی است که از بخاری خود استفاده نمی کنید.

 

 اقدامات لازم: با خیال راحت به کنار جاده بروید. اگر مسئله از پلاستیک اگزوز است ، آن را نگیرید زیرا احتمالابسیار گرم است. اگر بو از بخاری می آید ، فیلترهای هوا را تمیز یا در صورت نیاز تعویض کنید. از محصولات ضد باکتری برای منافذ استفاده کنید. اما اگر نمی توانید بوی آن را تشخیص دهید یا بوی آن ادامه دارد ، پس از یک مکانیک بخواهید ماشینتان را برای تشخیص و تعمیر بررسی کند.

 

بوی گاز

 بوی گاز داخل اتومبیل شما می تواند ناشی از نشت گاز در موتور یا نزدیک به اگزوز باشد (مانند خط سوخت). این در صورت تماس سوخت خام با قطعات چرخان موتور یا سیستم اگزوز داغ ، یکی از خطرناک ترین بوی ها است.

 

اقدامات لازم: با خیال راحت به کنار جاده بروید و موتور را فوراً خاموش کنید. ماشین خود را به تعمیرگاه ببرید.

 

چه چیزی از زیر ماشین چکه می کند

 

چه چیزی از زیر ماشین می چکد

 

چه چیزی از زیر ماشین می چکد ؟ حتما برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی خواستید سوار خودروتون بشید متوجه بشید از زیر ماشین چیزی می چکد. اون چیه؟" تعجب می کنید "آیا این چیزی جدی است؟ آیا ماشین من در مسیر منفجر خواهد شد؟ "

 

همانطور که بدن شما از مایعات پر شده تا به درستی کار کند ، خودرو شما نیز مایعات مختلفی را از درون پمپ می کند که باعث می شود در بهترین حالت کار کند. و همانطور که بدن شما ممکن است گاهی به درستی کار نکند  اتومبیل شما نیز چنین خواهد شد.

دانستن چگونگی شناسایی آن نشتی اسرارآمیز زیر اتومبیل می تواند از تبدیل شدن مشکلات مکانیکی کوچک به یک تعمیر اساسی و بزرگ جلوگیری کند.

در زیر نگاهی به رایج ترین نشت های ماشین می اندازیم و معنی آنها را توضیح می دهیم.

 

مطالب مفید : تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

 

 نشت خنک کننده / ضدیخ

ماده خنک کننده یا ضد یخ معمولاً دارای رنگ مایل به سبز است. گاهی نارنجی یا صورتی روشن است. اما معمولاً سبز است و کمی چسبناک.

ضد یخ یکی از رایج ترین نشت ها در خودروهاست. وجود این نشت جدی نیست ، اما باید آن را در اسرع وقت برطرف کنید. خنک کننده دما را در موتور شما تنظیم می کند. در صورت عدم کنترل ، نشتی مایع خنک کننده می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد موتور و بالا رفتن آمپر خودرو شود. و هیچ چیز بدتر از این نیست که در کنار جاده با یک ماشین بیش از حد گرم باشید.

دلیل دیگر برای رفع نشتی ضدیخ در اسرع وقت این است که مواد برای حیوانات خانگی بسیار سمی است. متأسفانه ، ماده خنک کننده نوعی بو و طعم شیرین دارد که آن را برای بچه گربه ها جذاب می کند.

 

نشت بنزین

نشت بنرین به راحتی قابل شناسایی است. نگران نباش فقط به این دلیل که شما نشت بنزین دارید ، به این معنی نیست که ماشین شما در معرض منفجر شدن است. در واقع ، برخی از افراد ماه ها بدون هیچ مشکلی با نشت بنزین رانندگی می کنند.

اگر گودال نشتی در نزدیکی عقب ماشین است پس احتمالاً در مخزن بنزین نشت دارید. اگر گودال نزدیک جلو باشد ، احتمالاً پمپ بنزین مشکلی دارد. همچنین خطوط سوخت را از نظر منبع نشت بررسی کنید.

 

نشت روغن

مایع متداول دیگری که می تواند از خودرو شما چکه کند روغن موتور است. نشت روغن می تواند روند خودرو تأثیر منفی بگذارد و در صورت عدم کنترل ، باعث آسیب به موتور شود.

روغن جدید دارای رنگ قهوه ای مایل به زرد است. روغن قدیمی قهوه ای تیره یا سیاه به نظر می رسد.

نشت روغن می تواند از منابع مختلفی حاصل شود.

ممکن است متوجه شوید که اتومبیل شما به صورت قطره ای روغن نشت نمی کند ، بلکه روغن را به آرامی از قسمتهای مختلف موتور تراوش می کند. تراوش روغن در اتومبیل ها با کارکرد بالا رایج است.

 

نشت روغن ترمز

روغن ترمز شفاف و مایل به زرد است و دارای چگالی متوسط و کمی احساس روغنی دارد. اگر یک گودال مایع با این ویژگی در زیر خودرو خود مشاهده کردید ، بلافاصله ماشین خود را پیش مکانیک ببرید. حتی اگر فقط به نشت روغن ترمز مشکوک هستید ماشین خود را یدک بکشید..

سیستم ترمز خودرو شما روی سیستم فشار هیدرولیک کار می کند. روغن ترمز به عنوان مایع هیدرولیکی است که این فشار را حفظ می کند. نشت در روغن ترمز باعث افت فشار می شود و احتمالاً منجر به خرابی ترمز می شود.

خوشبختانه در بیشتر اتومبیل های مدرن ، نشت روغن ترمز نادر است. اگر اتفاق رخ بدهد ، معمولاً  در نزدیکی چرخ ها و یا در ناحیه مستقیم زیر پدال ترمز می بینید.

 

 نشت روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس اتوماتیک در هنگام جدید بودن نوعی رنگ قرمز روشن و یا زرد دارد و وقتی قدیمی میشود دارای رنگ قرمز تیره یا قهوه ای است. چگالی بالا دارد و تقریباً احساسی شبیه روغن دارد.

روغن گیربکس به عنوان یک روان کننده در سیستم گیربکس ماشین عمل می کند تا ماشین دنده ها را به صورت صاف و صحیح تغییر دهد. این مایع همچنین به عنوان خنک کننده در گیربکس عمل می کند. اگر روغن گیربکس خودرو شما کم باشد ، خطر سنگ زنی و سایش قطعات و یا سوزاندن سیستم انتقال قدرت را دارید.

نشتی روغن گیربکس در قسمت جلویی یا میانی اتومبیل ، به ویژه در نزدیکی لوله پر کننده گیربکس ، نزدیک سوراخ تخلیه روغن گیربکس ، بین گیربکس و موتور است.

 

 نشت روغن هیدرولیک

بیشتر سیستم های فرمان برقی با استفاده از هیدرولیک کار می کنند. هنگامی که چرخ را می چرخانید ، مایع فرمان برقی یک سیلندر را در سیستم فرمان پر می کند ، که به نوبه خود نیرویی به چرخ ها وارد می کند تا به شما در چرخش کمک کند. افت سطح روغن هیدرولیک به معنای افت فشار سیستم فرمان برقی است ، که البته به این معناست که چرخاندن ماشین کار سخت تری خواهد بود.

بسیاری از اتومبیل ها از روغن گیربکس اتوماتیک به عنوان مایع فرمان برقی استفاده می کنند. بنابراین اگر در زیر ماشین لکه ای مایل به قرمز مشاهده کردید و فرمان ماشینتان کمی دشوار شده است ، احتمال اینکه شما نشتی روغن هیدرولیک داشته باشید وجود دارد.

اتومبیل هایی که از روغن هیدرولیک مخصوص سیستم فرمان استفاده می کنند کمی مایل به زرد و چگالی متوسطی دارد.

سیستم فرمان اتومبیل شما به سمت جلوی ماشین است ، بنابراین شواهدی از نشت فرمان برقی را در آنجا خواهید یافت.

 

نشت شیشه شوی

مایع شیشه پاک کن شیشه معمولاً آبی است اما گاهی سبز یا نارنجی میباشد. این مایع چگالی کمی دارد و تقریباً شبیه آب است. این نشت جدی نیست.

 

نشت آب

نشتی که اکثر مردم از آن می ترسند در واقع نشتی نیست. این فقط چگالش آب از تهویه هوا است. و جای نگرانی ندارد.

 

اصول نگهداری از خودرو

 

اصول نگهداری از خودرو

 

اصول نگهداری از خودرو برنامه ای از کارهای پیشگیرانه برای به حداکثر رساندن عمر و عملکرد وسیله نقلیه میباشد . در اینجا لیستی از مواردی را گرد آورده ایم که باید با در نظر گرفتن زمان و فصل بررسی کنید. برخی از این قسمتهای خودرو باید بطور منظم و برخی دیگر فقط در طولانی مدت بررسی شوند. حتماً به برنامه تعمیر و نگهداری خودرو و سوابق فاصله سرویس توجه کنید.

 

مطالب مفید : تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

معاینات کوتاه مدت

برای تعمیر و نگهداری مناسب خودرو ، موارد زیر را بازرسی کنید:

 

سطح روغن و خنک کننده

هر ماه ، یا هر چند بار پر شدن بنزین و به خصوص قبل از هرگونه سفر جاده ای ، بهتر است به زیر کاپوت اتومبیل خود بروید و در حالی که موتور خنک است ، سطح روغن و مایع خنک کننده را بررسی کنید. در صورت عدم کنترل ، سطح پایین هریک از آنها می تواند منجر به مشکلات موتور شود.

 

فیلتر هوا

فیلتر هوای موتور شما هوایی است که به موتور شما جریان می یابد و باعث می شود زباله ها و ریزگردها از بین برود. با اطمینان از اینکه فیلتر هوای شما به درستی جریان دارد ، می توانید بازده سوخت خود را بهبود ببخشید ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهید و به عمر موتور کمک کنید. این کار به راحتی در خانه انجام می شود ، بنابراین کتابچه راهنمای خودرو خود را برای دستورالعمل ها و تعداد دفعات نیاز به تغییر آن بررسی کنید.

 

فشار و شرایط لاستیک ها

برای یک سواری ایمن و کم مصرف ضروری است از لاستیک ها به خوبی نگهداری شود . لاستیک های خود را هر ماه و قبل از سفرهای طولانی یا حمل بار اضافی بررسی کنید. لوازم یدکی را فراموش نکنید. برای بررسی فشار لاستیک به یک فشار سنج تایر نیاز است. همچنین ، در ماه های سردتر ، توجه داشته باشید که فشار لاستیک با هر 10 درجه کاهش فشار ، کاهش می یابد. دفترچه راهنمای شما به شما می گوید تایر شما به چه میزان فشار هوا نیاز دارد.

 

چراغ های جلو ، راهنما ، ترمز و چراغ های پارک

مهم است که چراغ های خودروی شما به درستی کار کند . ماهانه یک بار چراغهای جلوی خود را هنگام پارک در مقابل سطح صاف روشن کنید و بررسی کنید که هر دو چراغ جلو به درستی کار می کنند و از شرایط خوبی برخوردار هستند. در اطراف اتومبیل خود قدم بزنید و هم از چراغ های راهنما و هم از چراغ های پارک خود بازدید کنید. یکی از دوستانتان را در حالی که ترمز می گیرید پشت ماشین بایستد تا مطمئن شود عملکرد چراغ های ترمز شما خوب است.

 

فیلتر روغن

روغن موتور موجود در موتور عملکرد کاملی را در اختیار شما قرار می دهد: قطعات روان کننده را روغن کاری می کند ، به عنوان یک ماده مهر و موم کننده در برابر زباله عمل می کند ، موتور را خنک می کند ، سایش را کاهش می دهد و از خوردگی موتور جلوگیری می کند. تمیز نگه داشتن آن برای سلامت موتور بسیار حیاتی است. برای عملکرد بهتر موتور حتما دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید و برای اطمینان از مناسب بودن نوع روغن و تعداد دفعات تعویض حتما با یک متخصص مشورت کنید.

 

جا به جا کردن تایرها

با توجه به شرایط میزان بودن خودرو شما و میزان استفاده و بسیاری از فاکتورهای دیگر ، الگوی ساییدگی آج روی لاستیک های شما ممکن است بین تایرهای جلو و عقب یا حتی از یک طرف آج به طرف دیگر متفاوت باشد. چرخش لاستیک ها با ایجاد تعادل بیشتر در برابر سایش آج ، و جلوگیری از بروز سر و صدا و لرزش باعث افزایش عمر مفید لاستیک می شود.

 

معاینات طولانی مدت

 

روغن گیربکس

دقیقاً مانند روغن موجود در موتور ، روغن گیربکس روان کننده ای است که به عملکرد صحیح تمام قسمت های متحرک درون گیربکس کمک می کند. چه در حال رانندگی با وسیله نقلیه گیربکس اتوماتیک باشید و چه به صورت دستی ، ضروری است که روغن گیربکس خود را چک کرده و در صورت لزوم تغییر دهید تا از آسیب دیدگی زیاد در سیستم انتقال قدرت یا تعویض آن جلوگیری کنید. توصیه های سازنده خودرو را دنبال کنید.

 

تعلیق و کمک فنرها 

تعلیق و کمک فنرها عملکرد اتومبیل شما برای کنترل ضربه و برگشت به هنگام عبور وسیله نقلیه از روی دست اندازهای جاده و یک قسمت اساسی از سیستم فرمان خودکار است. در صورت مشاهده کاهش نرمی یا از دست دادن کنترل هنگام رانندگی ، باید به یک مکانیک نشان دهید.

 

مایعات خنک کننده

رادیاتور موجود در اتومبیل شما یک عنصر حیاتی است که به خنک شدن و عملکرد مناسب موتور کمک می کند. شستشوی منظم سیستم خنک کننده به شما کمک می کند تا از آلودگی هایی که می توانند در داخل جمع شوند خلاص شوید و همچنین از پر شدن رادیاتور در حد مناسب اطمینان حاصل کنید. توصیه سازنده وسیله نقلیه خود را بررسی کنید تا بفهمید مایع خنک کننده شما چند بار باید تعویض شود ،

 

شمع ها

شمع های موجود در موتور شما باعث مخلوط شدن گاز و هوا می شوند که درنهایت جرقه خودرو شما را تأمین می کند. اگر شمع های شما به درستی کار نکنند ، موتور شما قدرت خود را از دست می دهد و در ظرفیت مطلوب کار نمی کند.

 

تسمه ها

اگرچه ممکن است یک قطعه لاستیکی ساده به نظر برسد ، اما کمربند مار مار خودرو برای کارکردن ماشین شما با تأمین برق دستگاه های جانبی مانند دینام ، پمپ فرمان و کمپرسور کولر ضروری است. بصورت بصری بازرسی کنید تا از ترک خوردگی یا ساییدگی جلوگیری کند.

 

دیفرانسیل جلو و عقب

دیفرانسیل ها دستگاه هایی هستند که گشتاور — یا نیرو — را از موتور جدا می کنند و به آن اجازه می دهند تا قدرت را به لاستیک ها بفرستد. در خودروهای دیفرانسیل جلو یا عقب ، فقط یک دیفرانسیل وجود دارد ، اما در خودروهای 4 چرخ و چهار چرخ ، هم دیفرانسیل جلو و عقب و احتمالاً حتی دیفرانسیل مرکزی وجود دارد. برای اطمینان از عملکرد مناسب ، مانند بسیاری از قسمتهای وسیله نقلیه خود ، دیفرانسیل ها باید روغن کاری شوند. هر زمان که سازنده وسیله نقلیه شما توصیه می کند ، یک چک حرفه ای انجام دهید و مایعات را عوض کنید.

 

معاینات فصلی

نیازهای وسیله نقلیه شما می تواند با توجه به فصل و شرایط رانندگی متفاوت باشد. در زیر چند پیشنهاد برای افزودن به بخش یادداشت های چک لیست تعمیر و نگهداری خودرو وجود دارد:

 

برف پاک کن های شیشه جلو

برف پاک کن های شیشه جلو باید هر سال یکبار یا هر زمان که اثربخشی به خطر بیفتد تعویض شوند. در ماه های زمستان می تواند ایده خوبی باشد که تیغه های برف پاک کن زمستانی را برای عملکرد مطلوب نصب کنید.

 

بررسی عملکرد باتری

باتری ماشین شما یکی از مهمترین اجزای کارکردن وسیله نقلیه شماست. یک باتری اتومبیل مقدار زیادی جریان الکتریکی را برای استارت ، موتور و سایر لوازم الکترونیکی موجود در خودرو تأمین می کند. دمای شدید بر عملکرد باتری تأثیر می گذارد ، بنابراین آزمایش منظم باتری اطمینان از عملکرد باتری را در زمان نیاز شما می دهد.

 

لاستیک ها را تغییر دهید

بسته به محل زندگی و شرایط رانندگی زمستانی که ممکن است با آن روبرو شوید ، ممکن است بخواهید لاستیک خود را در ماه های برفی تعویض کنید. هنگامی که درجه حرارت در یخبندان یا زیر انجماد به طور مداوم می چرخد ​​، ترکیبات تایر در لاستیک های غیر زمستانی سخت می شود ، در حالی که فاصله ترمز را افزایش می دهد ، از عملکرد چسبندگی و عملکرد آن کاسته می شود.

 

سطح ضد یخ را بررسی کنید

همچنین برای جلوگیری از یخ زدگی رادیاتور یا اجزای موتور ، مهم است که سطح ضد یخ خود را در رادیاتور خود بررسی کنید. به طور کلی مخلوط ضد یخ 50/50 با آب توصیه می شود ، اما برای اطمینان از کتابچه راهنمای مالک خود و یا با یک متخصص صحبت کنید.

 

رعایت یک برنامه تعمیر و نگهداری اتومبیل ، و ثبت سوابق در مورد آنچه که شما انجام داده اید ، می تواند به افزایش عمر خودرو کمک کند و شما را در برابر خرابی ها ، تعمیرات گران قیمت و سایر شگفتی های ناخواسته محافظت کند.

عوامل مخرب گیربکس

 

عوامل مخرب گیربکس

 

عوامل مخرب گیربکس می تواند باعث خرابی تمامی قطعات گیربکس و از کار افتادن خودرو شود. تعمیر و یا تعویض گیربکس هزینه زیادی به همراه دارد. توجه زود هنگام به علائم و عوامل خرابی گیربکس میتواند

باعث کاهش زمان تعمیر ، صرفه جویی در هزینه ها و بهبود سلامت ماشین شود.

گیربکس هر وسیله نقلیه نیروی محرکه ای است که ما را با خیال راحت و با سرعت مناسب در جاده سوار می کند. بدون گیربکس ، ما به جایی نخواهیم رفت. بنابراین اطمینان از اینکه همیشه در حالت عالی است ، برای بهبود ایمنی کلی هنگام رانندگی  بسیار مهم است. با این حال ، حتی هنگامی که فکر می کنیم از خودرو خود مراقبت می کنیم ، گیربکس ما همچنان می تواند خراب شوند -سوال این است که چه عواملی باعث این خرابی ها می شود؟ گرچه این عوامل بی پایان هستند ،اما ما در زیر برخی از دلایل عمده مشکلات گیربکس را جمع آوری کرده ایم.

 

تعویض دنده هنگامی که کامل متوقف نشده است

در اتومبیل های دنده اتوماتیک بهتر است قبل از تعویض دنده حرکت یا عقب ، ماشین کاملاً متوقف شده باشد.

اگر هنگام حرکت خودرو دنده را به رانندگی یا عقب تغیر دهید ، این می تواند به سرعت گیربکس شما را از بین ببرد. همیشه بهتر است قبل از تعویض دتده به حرکت یا دنده عقب در اتومبیل های دارای گیربکس اتوماتیک کاملاً متوقف شوید.

در اتومبیل گیربکس اتوماتیک ، تعویض دنده همانند دنده دستی نیست ، گیربکس اتوماتیک یک عمل خطی سخت است و اگر در هنگام حرکت گیربکس خود را مجبور به تغییر دنده کنید ، دندانه های داخل چرخ دنده ممکن است خرد شوند . این عمل نه تنها می تواند به سیستم انتقال قدرت شما آسیب برساند بلکه می تواند به سیستم تعلیق شما نیز آسیب برساند.

 

یدک کشیدن فراتر از توانایی خودرو

اگر ماشین شما برای یدک کش ساخته نشده است - این کار را نکنید.

خیلی ساده است اگر ماشین شما برای حمل بار سنگین نیست ، پس این کار را نکنید. اگر خودرو شما از قابلیت حمل و نقل برخوردار است ، مطمئن شوید که از حد مجاز پیشنهادی فراتر نروید. یدک کش فشار زیادی را بر گیربکس شما وارد می کند که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد آن شود.

 

کم بودن روغن گیربکس

کمبود روغن گیربکس راهی تضمین شده برای آسیب رساندن به گیربکس است.

اگر گیربکس روغن کم داشته باشد ، دنده های موجود در سیستم انتقال قدرت روغن کاری نمی شوند و باعث می شود تا آنها به هم ساییده و خرد شوند ، بیش از حد گرم شوند و در نهایت خراب شوند. برای اینکه سیستم انتقال قدرت روان کار کند ، باید روغن گیربکس خود را در سطح بهینه نگه دارید. اگر میزان مایعات شما پایین است ، احتمال نشتی وجود دارد.

 

استفاده از روغن گیربکس اشتباه

همه روغن های گیربکس برابر نیستند.

گیربکس شما برای کار کردن به نوع خاصی از روغن نیاز دارد. انواع مختلف مایع انتقال دارای غلظت های مختلف ویسکوزیته و مخلوط های مختلف مواد افزودنی وجود دارد که برای گیربکس های مختلف اتومبیل فرموله می شوند. استفاده از روغن اشتباه برای گیربکس می تواند منجر به عدم روغن کاری یا خنک کنندگی مورد نیاز گیربکس شود.استفاده از کتابچه راهنما خودرو در تشخیص مناسب ترین روغن میتواند به شما کمک کند.

 

عدم توجه به سرویس های دوره ای

گیربکس شما باید تنظیم شود.

اگر گیربکس خود را طبق برنامه منظم سرویس و بازدید انجام ندهید ، ممکن است آلودگی جمع شده و باعث شود که گیربکس شما به مرور زمان دچار مشکل شود. راندمان گیربکس شما کاهش یافته و قطعات داخل آن فرسوده می شوند. اگر نگهداری منظم برای گیربکس خود را به اندازه کافی نادیده بگیرید ، در نهایت کاملاً خراب می شود.

 

نادیده گرفتن مشکلات گیربکس

مشکلات جزئی می توانند به سرعت به مشکلات اساسی تبدیل شوند.

شنیدن صداهای عجیب و غریب، لرزش ماشین ، لرزیدن یا ایستادن، روشن شدن چراغ های چک اینها همه علائم هشدار دهنده اولیه است که نشان می دهد ممکن است مشکلی در گیربکس شما وجود داشته باشد. بهتر است اتومبیل خود را هر چه زودتر در صورت بروز این علائم هشداردهنده به جای منتظر ماندن تا بدتر شدن مشکل  گران ترشدن هرینه تعمیر آن نزد یک متخصص گیربکس نشان دهید.

 

اینها تنها مواردی نیستند که می توانند گیربکس شما را از بین ببرند ، اما موارد عادی هستند. هوشیاری نسبت به این مشکلات می تواند تا حد زیادی مانع از خرابی کامل گیربکس شود. اساساً ، اگر می خواهید به ماندگاری خودرو خود کمک کنید هنگام شتاب گیری و ترمزگیری خیلی به خودرو فشار نیاورید و اطمینان حاصل کنید که ازسرویس های دوره ای  تعمیر و نگهداری گیربکس خودرو خود پیروی می کنید.

           

  آدرس ما (کلیک کنید)

 

 

آدرس تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک گیربکس آپ